Що може бути кращим за відпочинок серед Карпатських гір разом з коханою людиною. Сама Карпатська природа з тихими та дикими куточками і мальовничими пейзажами – ідеальне місце для романтичного проведення часу. Тут, далеко від цивілізації, ще більше починаєш цінувати та любити рідну людину. Де, як не в горах, навчать, як вберегти мир та злагоду в сім’ї. Тиша та спокій навколишньої природи створять відповідну атмосферу, в якій захочеться мріяти та любити. Пропонуємо перелік найбільш романтичних місць Карпат для сімейного відпочинку, куди можна приїхати для проведення ідеального медового місяця.
Озеро Синевир – місце паломництва закоханих пар
Найбільша водойма Українських Карпат, місце паломництва закоханих пар. Всі вони вірять, якщо скупатися в озері разом з другою половинкою, то кохання пари буде вічно палким і ніколи не згасне. Цій вірі передувала низка легенд, пов’язаних з нещасливим коханням. Та найбільш популярна розповідає про дівчину Синь та юнака Вира, що не змогли бути разом. Посеред озера, на невеличкому острівку знаходиться пам’ятник закоханій парі – тепер вони разом навіки. Та не тільки легенда змушує приїздити сюди тисячі пар, а неймовірно мальовниче озеро, оточене столітніми смереками, які роблять повітря кришталево чистим. Знаходиться це диво природи в Міжгірському районі Закарпаття.
Драгобратське озеро (Івор) – чудове місце для ночівлі під зоряним небом
Місцина просякнута духом романтизму. Кожен камінець, кожна травинка, кожна хмаринка на небі закохані в це невеличке озерце в урочищі вершин Жандарми та Близниці. З виникненням озера пов’язана легенда про гордовиту гуцулку, яка морочила голову двом братам. Щоб вирішити, з ким нарешті залишиться дівчина, брати придумали дістати гірський едельвейс. Хто перший принесе коханій, той і переміг. На жаль, сподіванням братів не вдалося збутися – обоє загинули. А гордовита гуцулка залишившись сама, наповнила гіркими сльозами ціле озеро. Щоправда водойма прісна, але воду вживати не бажано. Береги озерця – ідеальні для привалу під час походу Свидовецьким хребтом. Хіба не в тому й романтика, щоб, взявшись за руки, прямувати безкраїми просторами синіх гір та мріяти під всіяним зорями нічним небом?
Хуст – європейське містечко з долиною нарцисів для коханої
Невеличке європейське містечко дуже схоже на одне із швейцарських поселень, що розкинулося на мальовничому фоні Карпат. Кожної весни закохані пари з України та Європи прибувають сюди для того, щоб полюбуватися неповторною Долиною нарцисів. Полюбляють пари прогулюватися романтичним Чеським кварталом – одним із історичних частин міста. В першій чверті 20 ст. Хуст був осередком чехословацької частини Мармароського комітату. Всього за один рік чеськими архітекторами було зведено цілий квартал – «місто серед міста». Архітектура провінційного Хуста може рівнятися з самим Львовом.
Річка Тиса – де долі двох річок об’єднуються в одну
Ще одна туристична принада міста Хуст, що заманює кожного року нові закохані пари. З двох половинок Чорна та Біла Тиси з’єднуються в одну. Це так, як дві половинки закоханих стають одним цілим. Дуже символічно, тому в теплу пору року на річку приїжджають закохані не тільки для того, щоб гарно відпочити, а й зберегти навіки своє кохання.
Яремче – місто гострих відчуттів та романтичного настрою
Магічна та романтична місцина Прикарпаття. Кожного року сюди приїжджають задля гострих відчуттів та романтичного настрою. В Яремче закоханій парі можна прогулятися околицями міста, позасмагати на березі річки Прут, роздивитися навколишню красу з 20-ти метрового залізничного мосту, а ще загадати бажання, зістрибнувши над водоспадом Пробій. Такий божевільний стрибок можна вчинити за допомогою страховки, викид адреналіну неймовірний. І хто, як не друга половинка, підтримає та заспокоїть в такій ситуації. Такий відпочинок в Яремчі точно залишиться в пам’яті на все життя. Буде що розповісти своїм дітям.
Замок Шенборнів – романтичне сімейне гніздечко
Сімейне гніздечко знаменитого роду Шенборнів – романтична місцина на Закарпатті. Неймовірна навколишня природа, багатство лісів та водойм надихнули одного із представників роду звести будинок в горах. Сама будівля палацу виконана в стилі романтизму. Вона відображає астрономічний принцип. Найменші деталі замку вказують на 4 пори року, кількість місяців, тижнів та днів у ньому. Родзинка місцини – унікальний в країні Дендропарк з рідкісними видами рослин. У ньому власноручно садив дерева граф Шенборн. У самому центрі парку знаходиться Джерело Краси. Названо воно так недаремно, адже туристи вірять, що вмивання водою з джерела принесе вічну красу та молодість. Ще одна легенда розповідає, як графа Шенборна покинула його кохана дружина, а все через його нездорову ревнивість. Але повернулася в рідні стіни вже після власної смерті. Дух графині досі бродить стінами палацу.
Наразі в будівлі розміщується санаторій. Не обов’язково закоханим селитися тут, територія сімейного гніздечка відкрита для кожного відвідувача.
Парк Шенборна – райський куточок для закоханих пар
Ця неймовірна місцина знаходиться у селі Воєводино. Справжній австрійський парк був закладений ще у 18 ст. До його створення долучилися знамениті на той час історики, скульптори, мистецтвознавці та меценати. Неймовірно, але парк в точності відображає Закарпатську область!
Парк вражає доглянутими просторими алеями, блискучим дзеркальцем – озерцем, акуратними газонами. У парку налічується всього 12 місточків, відповідно до знаків зодіаку. Кельтський сад прикрашає діючий млин. Також тут можна на власні очі побачити календар друїдів. Вхід до парку символізує межу між Австро-Угорською імперією та Україною. Одним словом, місцина дуже схожа на райський куточок для закоханих пар. Тут ніхто не заважатиме закоханим прискіпливими поглядами, тому весь час прогулянки належатиме тільки другій половинці.