“На жаль, коли пацієнти потрапляють до медзакладів, то всі пацієнти уже 1, 2, 3 види антибіотиків приймали. Просимо не робити цього, не приймати таке рішення, керуючись порадами від сусідів, колег чи з аптеки, який антибіотик приймати. Для доцільності прийняття антибіотика є покази!”
Сергій Дубров – професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, який теж присутній на брифінгу, відзначив, що, за рекомендаціями світових організацій, від від 3 до 8 % випадків пацієнтів, котрі хворіють на ковід, потребують антибіотикотерапії.
“В одному закладі 100 % хворих отримують антибіотики. Але це не тільки гроші, а й потенційні віруси! Антибіотик не впливає на віруси, не понижує температру. Ми будемо мати невдовзі позалікаряні пневмнонії,різні інфекції, це призведе до страшних наслідків”, – наголосив Дубров.
Спеціалісти закликають керуватися рекомендаціями фахівців, частіше спілкуватися з сімейними лікарями, і не приймати рішення про самолікування.