Закарпаття: Ведмеді прокидаються і полишають барлоги

Весна пробудила не лише перші білі підсніжники й блакитно-жовтий ряст, а і мешканців Реабілітаційного центру бурих ведмедів, що розташований у самому серці Верховини – в національному природному парку «Синевир», – пише Василь Нитка, Голос України.

Цієї зими температурний режим демонстрував стрибки в середньому від +5 до -7 _С. Якщо при першому показникові клишоногі виходять з барлоги, то при другому – залягають знову.

“Фахівці стверджують, що зимова сплячка, залежно від метеорологічних факторів, може тривати 45 – 95 діб, – розповідає начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП “Синевир” Юрій Бабічин. – У дикій природі Закарпаття під час м’яких і малосніжних зим деякі особини ведмедів узагалі не залягають у сплячку. Барлогу ведмідь влаштовує ще з осені, настилає до неї сухого листя, моху, трав. Виходить за їжею дедалі рідше, поки повністю не засинає. У теплі зими спить чутливо. Використовує барліг 4-5 років поспіль.

Безумовно, цікаво, скільки клишоногих перебувало у зимовій сплячці цієї зими?

За словами директора парку, депутата обласної ради Миколи Дербака, із 32 ведмедів Реабілітаційного центру 17 особин приходили на годівельний майданчик, четверо знаходилися в карантинному вольєрі. Решті 11 бурих велетнів (Джин, Маша, Бася, Беня, Гриша, Балу, Малюк, Бурий, Боря, Настя, Катя) таки вдалося залягти в сплячку, попри теплу зиму. Проте їхній сон був доволі коротким.

На території 12 га Реабілітаційного центу споруджено 24 штучні барлоги, хоча ведмеді полюбляють самостійно влаштовувати собі житло. Зимова сплячка клишоногих є хорошим показником того, що тварини успішно проходять реабілітацію у напіввільних умовах. Зараз ведмеді охоче ласують морквиною та іншими вітамінами, якими годують їх працівники центру.

Post Author: UA KISZó