За словами І. Шинкарюка, вражає кількість людей, які не хочуть вказувати місце роботи під час проходження тестування ПЛР.
“Епідеміологи звертаються до людини, яка здає ПЛР, для з’ясування місця роботи, а відповідно – кола осіб, які були контактними в тому разі, якщо тест буде позитивним. Проте громадяни часто надають інформацію, що не працюють чи приховують дані про роботу, і ми не можемо провести розстеження і локалізувати поширення хвороби. Адже категорично заборонено, щоб інфіковані люди перебували в громадських місцях! Саме тому я звертаюся з проханням не приховувати цю інформацію, ці дані є конфіденційними, але необхідними для попередження поширення хвороби. Якщо ми цього не будемо робити – ніякої поліції чи інших служб не вистачать для локалізації коронавірусу”, – уточнив Шинкарюк.
Він також додав, що з цієї кількості людей, яка протестована, велика частина людей працює в бюджетних установах, органах влади, в УДСНС, поліції, в адміністраціях різного рівня – і саме в цій категорії наразі зростає кількість хворих. Це говорить про те, що в цих службах не до кінця дотримані каранинні заходи або в сім’ях ці заходи не дотримуються. І це проблема, за словами заступника голови ОДА, адже це критична інфраструктура, якщо вона не виконуватиме свої функціональні обов’язки – буде біда.
“На початку 2020 року завдяки жорстким заходам карантину вдалося зупинити такий елемент, більшість таких закладів ми перевели на дистанційну роботу, обмежили графіки тощо, і це дало свого часу необхідний ефект”, – додав Шинкарюк.
Також, за його словами, надходить інформація про те, що по територіальних одиницях області дуже часто відбуваються масові зібрання – і святкування, і похорони, на жаль, але все це призводить до збільшення кількості хворих.
“Ситуація не критична, але близька до цього! Тому прошу всіх краян максимально дотримуваися заходів безпеки”, – наголосив заступник голови ОДА.