У Закарпатській області у минулому році придбали 35 спеціалізованих авто. Усі їх купив Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги. Більше придбали лише в Хмельницькій області — 36.
Водночас загалом в Україні за рік закупили більше спеціалізованих машин для медиків (836), ніж за чотири попередні роки разом (748). За даними аналітичного інструменту BI Prozorro, бюджету таке поповнення автопарку лікарень обійшлося в понад 1,6 млрд грн.
Майже половину цих авто придбали централізовано через ДП “Медичні закупівлі України”.
Ще у квітні Кабмін дозволив купувати швидкі без аукціонів — просто звітуючи про договір за процедурою COVID-19. Однак МЗУ вирішили провести попередній аналіз ринку в Prozorro за допомогою конкурентних процедур перед тим, як укладати прямі договори. У такий спосіб вони зекономили понад 120 млн грн на закупівлі 416 швидких. Тепер МОЗ буде розподіляти автомобілі по областях, тож частину з них направлять і в Закарпатську область.
На жаль, у межах поодиноких закупівель замовникам не вдалося придбати спеціалізовані авто за такими ж вигідними цінами, як МЗУ. Це можна пояснити обсягом закупівель і відсутністю конкуренції — більшість машин купили, укладаючи договір напряму без аукціону.
Проєкт DOZORRO закликає відмовитися від неконкурентних закупівель швидких у 2021 році. Адже приклад МЗУ показує, що купувати їх через конкурентні процедури набагато вигідніше і ефективніше.
Детальніше за посиланням.
Довідково
Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.
ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі та eHealth. Також наш інноваційно-експертний центр впровадив Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.
Контакти для медіа: Олеся Коваль, [email protected], 093-808-82-78