Із 21 жовтня по 13 листопада АРР «Закарпаття» організовувало триденні тренінги з програмування в середовищі SCRATCH для вчителів інформатики Тячівщини в межах транскордонного проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії».
Щотижня більше десятка педагогів мали можливість удосконалити свої навички користування сучасною мовою програмування. Ці знання стануть в нагоді вже в найближчому майбутньому, позаяк необхідною комп’ютерною технікою завдяки проєкту Нижньоапшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання ім. М.Емінеску вже забезпечені. Варто зазначити, що паралельно з цим відбуваються ремонтні роботи майбутнього класу віртуальної реальності в Солотвинському ліцеї-інтернаті, які виконує відділ освіти Тячівської РДА.
В останньому блоці семінарів упродовж усіх трьох днів до заходу були залучені і вчителі з Румунії в онлайн-форматі. Але це не завадило здобути знання, необхідні для застосування інноваційних технологій на основі ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) та взаємодії з учнями у навчальному та позакласному навчальному процесах.
До тренінгів впродовж місяця були залучені спеціалісти із Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та в.о. начальника Центру інформаційних технологій Ужгородського національного університету Куруца Олексій Степанович.
Таким чином, шкільний навчальний процес двох закарпатських та двох румунських шкіл має всі шанси відповідати сучасним тенденціям освіти. Усі учасники освітньо-професійних заходів отримали сертифікати про участь, корисний досвід та безцінну можливість першими в Україні впровадити інновації та технології на основі ІКТ у навчальні програми та позакласні заходи.
Попереду ще багато роботи, цікавих і пізнавальних заходів.
Проєкт «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» реалізується в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальний бюджет складає 332,580.5 євро (9772721.7 грн.), з яких внесок ЄС – 299,286.85 євро (8794403.4 грн.), де бюджет для України становить 166,936.5 євро. Метою проєкту є наростити потенціал середніх шкіл для підвищення мотивації до навчання та працездатності учнів, підвищення якості освіти через партнерство, інновації та інтерактивні освітні технології в прикордонних громадах повіту Сату-Маре та Закарпатської області.