Медичні відходи і їх дочірні фармацевтичні є одними з найнебезпечніших, передусім тому, що вони містять патогенні мікроорганізми й токсичні речовини, призводять до прямого чи опосередкованого забруднення середовища, а також є причиною інфекційних і неінфекційних хвороб. Як поводитися з такими відходами, як їх правильно утилізувати – нагадують у відділі охорони праці та пожежної безпеки ПрАТ «Закарпаттяобленерго».
Тара з-під дезінфікувальних засобів й антисептиків, антибактеріальні серветки та використані маски належать до медичних відходів, що становлять небезпеку для здоров’я людини. Їх не можна накопичувати, тимчасово зберігати, транспортувати, знищувати разом з іншими відходами!
Тож як утилізувати відходи, як сортувати їх і поводитися з ними?
Найперше питання стосується збирання та утилізації одноразових медичних масок та рукавичок.
Після використання маски обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зняти її з обличчя та покласти у щільний поліетиленовий пакет, міцно його зв’язати. Для таких пакетів потрібно виділити окремий контейнер. Після цього необхідно ретельно помити руки з милом чи обробити їх антисептиком. Важливо також вміти правильно знімати рукавички, адже після використання на них залишається багато мікробів. Отже, зачепіть її на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть, тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці, просуньте пальці руки без рукавички на зап’ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: НЕ МОЖНА ВИКИДАТИ МАСКИ У ЗАГАЛЬНИЙ СМІТТЄВИЙ КОНТЕЙНЕР!
Епідемічно безпечні відходи збирають у багаторазові ємкості або одноразові пакети. Заповнені багаторазові ємкості або одноразові пакети доставляють або переносять у контейнери, призначені для збору твердих побутових відходів. Багаторазова тара для збирання відходів після спорожнення підлягає миттю та дезінфекції.
Відходи тари з-під антисептиків і дезінфікуючих засобів належать до відходів категорії С. Зазначені відходи збирають у марковані ємності з кришками, які щільно прилягають, та зберігають у спеціально виділених приміщеннях. Медичні відходи категорії С передаються спеціалізованим товариствам, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
І нагадуємо: утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог нормативних документів передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність!
Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»