21 серпня голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс узяв участь у публічній дискусії, яка відбулася у «Відкритому офісі», що діє в скверику “Малий Галагов” в Ужгороді, присвяченій форуму «Re:Open Zakarpattia».
Серед учасників – депутат обласної ради, керівник Агенції регіонального розвитку Закарпатської області Денис Ман та ін.
Як зазначив засновник city-guide “Varosh” Дмитро Тужанський, мета дискусії – перевідкрити унікальний мультикультурний регіон нашого краю, який є воротами України до Євросоюзу. Оскільки у другій половині вересня на базі санаторного комплексу «Деренівська купіль», що у с. Нижнє Солотвино Ужгородського району, відбудеться масштабний форум «Re: Open Zakarpattia» з участю донорів та іноземних партнерів із питань транскордонної співпраці, то найкращі ідеї та рекомендації, виголошені на нинішньому заході, допоможуть сформувати його якісний порядок денний, а відтак – спільно втілити слушні ініціативи в життя.
Михайло Рівіс у своєму виступі наголосив, що «питання розвитку Закарпаття є пріоритетним у роботі депутатського корпусу краю і в ньому туризм посідає чільне місце. Однак іноземні партнери по співпраці попри те, що відмічають високу туристичну привабливість нашого краю, чітко ставлять питання якості доріг, комфортності перетину державних кордонів, доступності до родзинок. Не менш важливою складовою у цьому ключі є чисте довкілля.
Тож одним із завдань сьогодення є запуск InterCity Ужгород-Київ. Без цього матимемо хіба зелений туризм, а такі локації, як «Деренівська купіль» буде скоріш винятком. Це питання я порушував перед самим Головою Верховної Ради України під час його робочого візиту на Закарпаття і він невідкладно звернувся до уряду.
Оскільки індустрія туризму має приносити серйозні надходження до місцевого бюджету, то ми повинні орієнтуватися на запит не тільки вітчизняного, а й іноземного, тобто заможного туриста. Однак якщо йому доведеться стояти 12 годин у черзі на державному кордоні, щоб потрапити до наших туристичних принад, то, даруйте, нам його не видіти. Тому необхідно якомога скоріше опрацювати питання будівництва нових сучасних цивілізованих автомобільних пунктів пропуску через державний кордон України з Угорщиною: «Велика Паладь- Надьгодош» та «Дийда – Берегдароц», а також «Соломоново –Чієрна» на кордоні із Словаччиною.
Оосбливої актуальності набуває питання будівництва нової автостради, яка може з´єднати Україну з угорським автобаном М-3 Будапешт–Ніредьгаза і стати головним автомобільним коридором між двома країнами. Та якщо з боку Угорщини тут все готово, то з боку України – ми пробуксовуємо з 2010 року. Обласна рада порушували це питання перед вищими органами державної влади неодноразово.
Однозначно підтримую ініціативу щодо аеропорту «Ужгород». Упродовж усієї каденції депутати обласної ради робили все можливе, надаючи і посилену фінансову, і правову підтримку, аби зберегти функціонування єдиного на Закарпатті авіапідприємства, підвищити рівень безпеки авіаперевезень та сертифікаційну придатність інфраструктури аеродрому тощо. Та, як відомо, для повноцінної роботи аеропорту “Ужгород” необхідна міжурядова угода між Україною та Словацькою Республікою. Як тільки вона буде підписана, аеропорт зможе приймати літаки у регулярному режимі. Найперше – в напрямку до і з столиці. Сьогодні закарпатцям легше дістатися до Будапешта, Бухареста, Братіслави, Відня, ніж до Києва. І це – не правильно.
Необхідно також акцентувати увагу ще на одному питанні: сьогодні дороги місцевого значення в Закарпатті відбудовуються через Дорожній фонд і це добре, але якісними мають бути дороги до всіх туристичних родзинок краю. Звісно, на всі ці речі треба залучати не тільки бюджетні кошти, а й фінансові інструменти європейського сусідства: гранти, програми і т.д.
Як відомо, через створене унікальне об’єднання ЄОТС ТИСА, де засновниками є Загальні збори області Саболч-Сатмар-Берег, місцеве самоврядування міста Кішварда Угорщини та Закарпатська обласна рада, в рамках «Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-
Пресслужба облради