Чи не одні із найвищих дерев у Європі – веймутові сосни, ростуть у заповідному урочищі «Магурича» у Тур’я-Реметі на Перечинщині.
Кілька років тому одне із перших рекордних дерев на території глибинки виявив місцевий учень Дмитро, а відтак, більш зацікавившись могутніми велетами, почав ретельно вивчати їх вік та параметри за допомогою рулетки та орієнтуючись на підказки від професійних вимірювальників із Німеччини.
Наразі, як відзначає місцевий дослідник, на території урочища промарковано біля 18 унікальних дерев, які садили ще за часів Австро-Угорщини. Вік дерев у заповідному урочищі – від 155 років. Найбільшим деревом за висотою, досліджуваним природолюбом, є «Стратосферний гігант». Його висота 65 метрів.
Серед інших дерев-велетів на території глибинки, теж досліджуваних Дмитром, є «Велика трійця», « Генерал Грант», «Сентеналь» та «Грізлі-Гігант». Назви деревам дав юний дослідник.
Цими днями біля трьох найвищих дерев, які ростуть у вже згаданому урочищі, за винятком інформаційних табличок, з’явились і акуратні лавиці із дерева. Їх змайстрували і встановили Дмитро та його батько.
Тож, сподіваються на охочих відвідувачів у найближчий період. От тільки б чимшвидше минув карантин і туристичні маршрути були б вільними і безпечними.
А що до безпеки, то до одного із дерев, яке росло до цього часу у більш недоступній місцині – «Стратосферного гіганта», юним дослідником та його батьком наразі уже розчищено та прокопано стежку. А, отже, за словами природолюбів, туристам буде легко подолати маршрут до величних гігантів.
–Це все – ініціатива й хобі сина Дмитра, а я лиш допомагаю. Син хоче підняти туристичний рейтинг села. Ось – на Магуричі є маршрут для туристів до другої по товщині у Європі Веймутової сосни (6.02м.) окружність біля землі, – відзначає Олександр Немчик, батько дослідника.
Голос Карпат