Кельти, Ференц Ліст, бравий солдат Швейк і кубик Рубика – віртуальна екскурсія міні скульптурками України та Угорщини

Бравого солдата Швейка, корабель «Карпатія», який першим рятував пасажирів «Титаніка», кубик Рубика, кельтів та історичних героїв у мініатюрному виконанні мали змогу побачити сьогодні численні українці – власне всі, хто приєднався до онлайн-екскурсії «Міні скульптурки наживо».  Географія, як і розмаїття скульптурок, теж вражала – організаторам впродовж неповної години вдалося здійснити подорож Ужгородом, Мукачевом, Чернівцями, Одесою, завітати до столиці Угорщини Будапешта і одного з найоригінальніших курортів Закарпаття Воєводина. Що цікавого побачили й почули – розповідає УНІАН.

Українська жаба і Святий Миколайчик: коли на Закарпатті почали встановлювати міні скульптурки 

Навколо ідеї онлайн-екскурсій цікавими місцями Закарпаття ескурсоводи об’єдналися минулого тижня – саме в передвеликодню суботу можна було здійснити віртуальну подорож містами області, де квітнуть сакури. Ідея викликала численні схвальні відгуки і наштовхнула на розвиток задуму.

Цього разу закарпатські гіди, а також екскурсоводи закарпатського походження об’єдналися навколо ініціативи показати цікаві родзинки в різних населених пунктах для всіх бажаючих. Почали з міні скульптурок, адже тільки в Ужгороді їх – 45, вже не кажучи про інші міста області, України й навіть Європи. Більшу кількість створив ужгородський скульптор Михайло Колодко, який нині вже живе в Будапешті, але на замовлення громад, організацій, державних установ працює в різних містах і країнах. Організатор онлайн-подорожей – президент Закарпатської туристичної організації Федір Шандор.

Як він розповів УНІАН, загалом запланована серія онлайн-подорожей міні скульптурками, і в трьох наступних екскурсіях, крім України та Угорщини, будуть охоплені ще міста Словаччини, Норвегії та Польщі.

Федір Шандор власне й розпочав онлайн-екскурсію. Він зокрема розповів, що перша публічна міні скульптура в Ужгороді з’явилася у 2012 році – це був знаменитий Святий Миколайчик, який дав старт і життя серії маленьких творів мистецтва, які пов’язані з історіями, акціями та подіями, відомими людьми.

У закарпатському місті Перечин Федір Шандор показав жабу – скульптурка авторства Михайла Колодка створена на знак того, що саме на Перечинщині в турянській долині є традиція їсти жаб’ячі ніжки. Ця традиція, за легендою, прийшла разом із військово-полоненими Наполеонівської армії (після поразки Наполеона під Ватерлоу країни-переможниці вирішили себе убезпечити від чергового захоплення влади у Парижі, і прихильників Бонапарта вислали у найвіддаленіші куточки, в тому числі й Австро-Угорської імперії – на Закарпаття. Тому й досі тут збереглися традиції їсти жаб, а ще зустрічаються прізвища французького походження, – ред.) Пам’ятник жабі розташований у центральному парку в серці Перечина. «Символізує ця жаба дві речі – гастрономію цього регіону, а також традиційну українську жабку, яка живе в серці кожного справжнього українця. «Мене жаба давить» – відомий вислів багатьом», – додав Шандор.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/tourism/newsphoto/turizm-v-ukrajini-virtualna-ekskursiya-mini-skulpturkami-ukrajini-ta-ugorshchini-10972868.html

Джерело:

Post Author: UA KISZó