Сьогодні до римо-католиків та протестантів Закарпаття завітав Святий Мікулаш

Сьогодні, 6 грудня, християни західного обряду (римо-католики та протестанти) відзначають день Святого Миколая. На Закарпатті це свято ще називають на західний лад — Мікулаш.

За традицією, цього дня малеча отримує подарунки від Святого, який славився своєю доброчинністю. Уранці їх знаходять у чистесеньких топаночках, які старано готують звечора.

Святого Миколая вшановують в різних країнах та люди різної віри. Історично так склалося, що закарпатські дітлахи отримують подарунки, або 6 грудня в день святого Миколая за католицьким обрядом, або 19 грудня у православне свято. Або і тоді, і тоді. (Греко-католики святкують також 19 грудня).

Історія свята всім давно відома, але цікава. Святий Миколай – це реальна людина, яка народилась в Греції. Миколай став священником у Римі та подорожував світом. За своє життя зробив чимало чудес. Лікував людей, допомагав бідним та проповідував. Помер 6 грудня приблизно у 350 році. Тому саме в цей день в світі вшановують його пам`ять. Кажуть, що будучи досить заможним, він підкидав бідним людям вночі під двері золоті монети, звідси і пішла традиція дарувати щось.

Інша легенда каже, що ще будучи маленьким хлопчиком, який зростав у багатій сім’ї, Миколай допомагав сусідам. Поблизу його будинку жив чоловік в якого було 3 доньки. Вони не мали їжі та одягу. Знаючи це, Миколай, вночі, щоб ніхто не бачив, приніс для них взуття а в ньому залишив солодощі.

Сучасні діти теж з нетерпінням чекають цього дня, а точніше ночі. Саме на Миколая діти отримують бажані подарунки.

Першими зустрічатимуть чудотворця Міклуша католицькі дітлахи. Мукачівський, Ужгородський, Берегівський та інші райони Закарпаття, які розташовані найближче до кордонів славляться своєю багатонаціональністю. Угорські, румунські, словацькі та німецькі традиції міцно переплелись з українськими і день святого Миколая не виключення.

Джерело:

Post Author: UA KISZó