Угорці вдаються до убезпечення від повеней: для цього потрібно втілити ще три проєкти на Закарпатті

В угорському місті Кішор (область Саболч-Сатмар-Берег) презентували завершення проекту ЄС, в ході якого було додатково укріплено 23 кілометри лівого берегу прикордонної річки Тиса, повідомляє Mukachevo.net.

Деякі ділянки дамби підвищили на півтора метри, оновлено 5 шлюзів, побудовані нові греблі в районах Тисабеч та Уска тощо. Загальна вартість європейських інвестицій для захисту від повеней у цьому регіоні становила 14 млрд форинтів.

На заході голова Національного управління водного господарства (OVF) Іштван Ланг розповів, що також планується у майбутньому. Зокрема, за його словами, для повного захисту від повеней у регіоні Верхньої Тиси в Угорщині знадобиться здійснити три важливі проекти на Закарпатті. Окрім будівництва водосховищ біля Вилка та Варієва слід укріпити правий берег Тиси на території України. “А це вимагатиме дуже сильної водної дипломатії в наступний період”, – зазначив Іштван Ланг.

Гашпар Боднар, керівник водного управління Верхньої Тиси, зазначив, що дамби у першу чергу були укріплені на ділянках, де Тиса потрапляє в Угорщину з боку України, оскільки саме на цій ділянці річки досить важко організувати тимчасовий захист у стислі терміни в разі загрози повені.

“Нині Тиса потерпає від величезної нестачі води, тому важко уявити, що річка може піднятися на 10-12 метрів за кілька днів. Однак при цьому не слід забувати, що за останні 25 років в регіоні Верхньої Тиси відбулося десять надзвичайних хвиль повеней і довелося чотири рази застосовувати надзвичайний захист”, – зауважив Гашпар Боднар.

Джерело:

Post Author: UA KISZó