Протягом десяті днів (19 – 28.09.2019 р.) в Ужгороді відбувалися різноманітні фестивальні події, що мали на мет привернутиувагу музичної спільноти та більш широкої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону, поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв’язки та започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів, що спеціалізуються на дослідженні та історичному виконавстві давньої музики, інформує оргкомітет фестивалю.
На запрошення організаторів фестивалю-Степана Тихоненка,Лариси Шувалової – до Ужгороду прибули музичні колективи та окремі виконавці зі Швеції, Німеччини, Бельгії, Київа, Мукачева. У «Совиному гнізді» відбулося сім концертів : свої програми презентували ансамбль “Лауде Новелла (Швеція), ансамбль “Київ-барок” (Київ), вокальний ансамбль О. Тулюка з Мукачева , академичний хор “Кантус”, Олег Чухліб (Лютня, Німеччина), БернхардХофштьоттер (барокова гітара, Бельгія).
Приємно було бачити на концерті-відкритті фестивалю міського голову Ужгорода Богдана Андріїва, який привітав учасників і присутніх у залі,подякував організаторам фестивалю і висловів сподівання,що фестиваль стане традиційним у нашому давньому місті.
Особливістю фестивалю стала спільна творча співпраця учасників, у результаті якої народилася концертна програма «Intra in gaudium” ужгородського ансамблю “КаструмУнг” за участі шведських, київських музикантів, а також досвідченої співачки Оксани Хархаліс, яка давно співпрацює з ансамблем
старовинної музики «КаструмУнг» та молодих ужгородських виконавиць Оксани Щербатої та Ганни Данканич. На фестивалі відбулися прем’єрні не тільки для Ужгорода,але й для України,
виконання : в дуеті з учасником фестивалю Олегом Чухлібом грав Степан Тихоненко, засновник та організатор фестивалю, унікальна особистість, музичний майстер, на інструментах якого грають не тільки українськи але й авторитетні європейські виконавці старовинної музики. Оксана Щербата у супроводі Олега Чухліба (лютня) також вперше в Ужгороді продемонструвала пісні епохи британського Відродження.