1. КАПРОНОВІ ПАНЧОХИ
Міцні капронові панчохи чудово підійдуть в якості захисту від комарів і кліщів. При бажанні можна пристосувати навіть як футболку.
2. ПАКЕТ ПРОТИ ХОЛОДА
Одягніть звичайний сміттєвий пакет поверх одягу або обмотайтеся харчовою плівкою і ви дуже швидко зігрієтеся, головне обмотатися цими речами дуже щільно.
3. СОДА І ВОГОНЬ
Харчова сода в поході незамінна. По-перше, розчином (ложка соди на літр води) можна промити овочі. По-друге, содою дуже просто загасити невелике вогнище.
4. ЯБЛУЧНИЙ ОЦЕТ
Опіки першого і навіть другого ступеня частково можна купірувати яблучним оцтом. Головне, розвести його з водою правильно – пропорція 1:4. Яблучний оцет прискорює регенерацію тканин і заспокоює біль.
5. ІЗОЛЕНТА
По-перше, звичайну ізоляційну стрічку цілком можна використовувати як лейкопластир, по-друге, повісьте пару стрічок ізоляційної стрічки під стелею намети і у вас готова проста, але досить ефективна липучка проти комах.
6. РЯТУВАЛЬНИЙ ЖИЛЕТ зі ШКАРПЕТОК
Потопаючій людині може стати в нагоді будь-яка підмога, щоб протриматися на воді до прибуття допомоги. Якщо під рукою більше нічого немає, знімайте шкарпетки і набивайте їх гілками, щільніше. Кидайте імпровізований поплавок в воду – довго він не протягне, але необхідний перепочинок забезпечить.
7. ФІЛЬТРАЦІЯ ІЗ ВАТИ
Якщо немає інших варіантів можна спорудити імпровізований фільтр з вати і пластикової пляшки. Розріжте пляшку навпіл, прокладете ватою шийку і повільно заливайте воду.
8. ЧІПСИ ЗАМІСТЬ ДРОВ
Ніяк не вдається розпалити багаття? Спробуйте використовувати чіпси в якості розпалювання. Навіть натуральні чіпси містять величезну кількість масла і горять краще сірників.
9. ВОДОНЕПРОНИКЕНЕ ВЗУТТЯ
Щоб зробити звичайне взуття водонепроникним, натріть його воском або парафіном.
10. РЮКЗАК-ПОДУШКА
Упаковані в мішок речі можна використовувати в якості подушки.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ