Під час приготування страв із м’яса птиці вже неодноразово пересвідчилася, що виробники наповнюють водою кожну частину куриці. Робиться це з однозначною метою: збільшуючи масу продукту з рахунок рідини, можна отримати ще більшу вигоду з продажу таких харчів, ціни на які й так завищені. Однак м’ясопереробні компанії не бентежить той факт, що споживачі їхнього продукту заподіюють собі шкоду, а вживання виготовленого таким методом продукту призводить до більш радикальних, не етичних та навіть летальних наслідків. Ці факти виробники, звісно ж, замовчують…
Днями прочитала досить цікаву, але жахливу інформацію: за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в розведенні тварин та риб, а також у молочній провислості використовують двічі (!) більшу дозу антибіотиків, ніж при виготовленні засобів для лікування людських хвороб. Допоки лише одне усвідомлення того, що м’ясо наповнене водою, призводить до скачка артеріального тиску, доти лікарські засоби, які потрапляють до нашого організму, провокують появу таких бактерій, які не піддаються медикаментозній терапії. Це явище організація вже досить тривалий час вважає для людства глобальною небезпекою, в 2006 році Європейський Союз заборонив застосування таких препаратів у промисловості. Від корму з додаванням антибіотиків птиця швидше росте та набирає вагу, рідше хворіє, тож витрати на її вигодовування стають меншими. Проте, потрапляючи до нашого організму, ці бактерії призводять до збою обміну речовин, алергічних реакцій, дисбактеріозу та інших змін. Але найжахливішим є те, що з плином часу наш організм перестає реагувати на антибіотики, котрі застосовуються під час лікування певних недуг.
Звісно ж, існують і такі виробники, котрі ставлять у пріоритет здоров’я споживачів, відкидають бажання отримати вигоду, здатні виростити худобу традиційним способом та продати покупцю якісний та корисний продукт. Однак подібні компанії така ж рідкість, як біла ворона.
Часто можна зустріти інформацію про відкликання партій деяких лікарських засобів, однак новину про те, що знищили б партію виробів з м’яса птиці, я ще зустрічала. Я не маю на меті припускати всесвітній зговір проти людства, але з огляду на те, що відбувається в наш час у сфері харчової промисловості, можемо дійти до такого висновку, що інтереси мультимедіа, фармацевтичної та споживчої галузі надто схожі. Незважаючи на оприлюднення звітів, попереджень від фахівців – афера триває. Тож єдине, що ми можемо зробити, – це перейти на свідоме харчування.
Якщо вистачить на це коштів.
Мадяр Тімеа