В Мукачеві провели навчання для ромських дітей

Завдання АSAP RESCUE навчити дітей виживати в будь-яких ситуаціях та, за потреби, вміти надати необхідну допомогу, інформує Mukachevo.net.

Двоє волонтерів, яких об’єднала справа приїздять в школи де навчаються нацменшини вже не вперше. Навчають як плести вузли, переправлятися канатною дорогою, робити штучне дихання та багато іншого. Любов Савицька – інструктор державної медицини катастроф, інструктор з поведінки в надзвичайних ситуаціях та Олена Сахарова – інструктор з першої допомоги Червоного Хреста України, інструктор з дитячого туризму та спелеології Київського палацу дітей та юнацтва.

В Мукачеві діти ромського населення обожнюють такі заняття та з нетерпінням чекають змагань.

Боднар Тімеа – заступник директора з навчально виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. 14, розповіла нам якими стають діти після занять з волонтерами.

– Ці заняття проводять не тільки для дітей, а й для вчителів. Спочатку вчителі ставились досить скептично до таких «занять», а потім коли зрозуміли, шо це справді цікава і потрібна практика, навіть почали застосовувати її в житті. Був такий випадок, що одна з учителів йдучи по справам у вихідний день, побачила людину, якій раптово стало погано і змогла надати необхідну допомогу до приїзду швидкої. Після таких випадків, розумієш, наскільки важливо вміти правильно реагувати в подібних ситуаціях. Взагалі, наші дітки, відрізняються від інших. Багато з них не знають, що таке турбота і опіка батьків. Вони змалечку самі відповідальні за своє життя та здоров‘я. Самі ходять в ліс, на річку, та й всюди. Тому вчити їх, як надавати допомогу потерпілому дуже потрібна справа.

Також в Мукачівській «ромській» школі нам розповіли, що більш охоче беруть участь у спортивних тренуваннях хлопчики, бо дівчата сором’язливі. А от в інших закарпатських містах та селах і дівчатка показують хороші результати. Вчителі хотіли б, щоб подібна робота проводилась і з молодшими школярами, бо вони мають нестримне бажання брати участь у всьому, що відбувається в школі. Та й взагалі, такі проекти допомагають дітям обрати майбутню професію, визначитись в житті і стати кращими.

Post Author: UA KISZó