Греко-католицький храм існував в Мукачеві задовго до появи у 1859 році нового собору, який ми можемо бачити і сьогодні на розі вулиць Пушкіна та Федорова.
Перша будівля спочатку дерев’яна, а потім і кам’яна була розташована неподалік від сучасного собору. Звісно, що стара церква була в рази меншою і скромнішою. А вулиця поруч з нею носила назву Кладовищенська, адже кілька століть тому цвинтарі було прийнято розташовувати саме поруч з церквами, навіть якщо це центр міста.
На початку ХІХ століття в Мукачеві вже нараховувалось більше тисячі прихожан греко-католицької церкви і старе приміщення стало тісним.
Поруч з ним саме пустувала велика будівля в якій раніше була єпископська резиденція. У 1804 році було прийняте рішення перебудувати резиденцію на новий великий храм. Через нестачу коштів роботи весь час припинялися і затримувались. Тільки у 1859 році храм освятили та провели першу службу.
Святкування з нагоди відкриття було помпезним. Подейкують, що тоді зібралось близько 12 тисяч вірян. Рано вранці пролунали прощальні дзвони в старій церкві, а після цього о 8 годині ранку з нової вежі пролунали гарматні постріли на знак відкриття. Від мосту до храму відбулась урочиста хода. А святкові перші служби правили аж до 16 години.
В радянські часи храм належав православним та повернувся до греко-католиків у 1990-х. Саме в ці часи багато цінних церковних експонатів було втрачено. У 2004 році храм був оновлений. На його стінах з’явились нові фрески, проте за більше ніж 100 років ця церква не втратила своєї краси, а найголовніше своєї духовної атмосфери.