Ми вже розповідали деякі маловідомі факти про закарпатське село Солотвино, де свого часу була унікальна рекреаційна зона. Продовжуємо ділитися цікавими фактами, які публікує Туристичний бренд Закарпаття.
- Солотвинську сіль експортували до багатьох країн Європи. Так, в 1887 і 1889 році було укладено договори про покупку солі з Сербією і Болгарією відповідно. Поки тут не була побудована залізниця, сіль транспортували по річці Тиса.
- Однією з найстаріших шахт в Солотвино є Кунігунда – копальня, побудована ще в XIII столітті і названа на честь дочки угорського короля Бейли IV. Саме у цій шахті в 1896 році було встановлено соляний обеліск з нагоди міленіуму – тисячоліття із дня приходу угорських племен на тутешні землі.
- Саме у Солотвино в бідній єврейській родині народився Роберт Максвелл – відомий британський медіа-магнат і власник глобальної видавничої імперії.
- Тривалу частину своєї історії Солотвино було лише місцем видобутку солі. І тільки в 1968 році співробітники Ужгородської філії Одеської НДІ курортології вирішили використовувати закарпатський мікроклімат і соляні шахти для лікування людей хворих на бронхіальну астму.
- Вода соляних озер Солотвино за своїми лікувальними властивостями аналогічна водам Мертвого моря. Перше озеро з’явилося кілька десятків років тому на місці найстарішої шахти Кунікунда. З часом площа водойм на місці просідання грунтів збільшувалась і сягала майже 10 га. Вода в цих озерах дуже солена (30-32 г/л) і корисна для лікування хвороб нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри.
Джерело: