87 % опитаних Ua.kiszo.net закарпатців підтримують розпуск парламенту

Як ми вже повідомляли, нещодавно видання запровадило опитування на нашій Фейсбук-сторінці: хочемо чути від читачів, що вони думають з того чи іншого приводу.

Перше питання звучало так: «Чи підтримуєте ви розпуск парламенту?» Результати опитування такі: 87 % краян сказали, що підтримують, а 13 % ні.

Ми попросили закарпатського політолога Михайла Шелембу прокоментувати це питання, а також охарактеризувати перші кроки новообраного президента.

Ua.kiszo.net: Наскільки очікуваними були ці кроки від нового президента – розпуск парламенту?

Михайло: Перший момент: це було політичне рішення, йому оцінку ще повинен дати конституційний суд.

Друге: нічого тут неочікуваного не було, Президенту вигідно на даний момент проводити вибори – поки він має власний рейтинг, поки він має підтримку – 73 % населення. Ви ж розумієте, що якби 5 років тому тодішній обраний Президент розпустив парламент одразу влітку, то його партія набагато більше здобула б голосів, ніж за кілька місяців, у жовтні, коли проводилися чергові вибори. Тому для Зеленського це було кроком для того, щоб зберегти політичний рейтинг, максимально завести свою партію в парламент.

Ua.kiszo.net: Перші кроки нового президента ми вже бачимо, чи є серед них неочікувані?

Михайло: Щодо кроків, то фактично президент ще нікого особо не призначав, те, що він організував свою адміністрацію – це все очікувані фігури, бо всі вони ті персоналії, які з ним працювали під час передвиборчої кампанії, 80 % з них ми знали. А ось подальші призначення – міністр оборони, СБУ, МЗС – ми цих людей не побачили і напевно, що ці призначення ми й не побачимо до виборів, бо парламент їх не затвердить…

Ua.kiszo.net: Чого слід очікувати?

Михайло: Президент зараз, швидше за все, буде робити ті речі, які будуть носити передвиборчий характер, не обов’язково політичний, але передвиборчий… Це можуть бути призначення іноземців на посади голів обласних адміністрацій, неочікувані прізвища на займані посади, які він буде просити ВР затвердити… Тут складно сказати, що і як зараз може обернутися, зіграти. Те, що президент розпустив парламент під час інавгурації – це юридичний нонсенс, це був піар, бо чітко в Конституції прописано, як має відбуватися процедура парламенту. І навіть оголошення Президентом 60 днів для внесення змін у виборче законодавство – теж нереальна заява, бо з моменту розпуску вибори відбуваються за старим законом. Всі зараз живуть у виборах… Можна очікувати якісь такі речі – несподівані польоти в регіони, виступи, ролики тощо.

Ua.kiszo.net: Те, що ми спостерігали під час передвиборчої кампанії…

Михайло: Так, ми вже бачили, це й продовжується – Президент діятиме у відкритому руслі, шаурма на заправці, зустрічі з людьми, під час яких пропонується говорити все, що хочеться, публікація стенограм засідання… Ми звикли до цього, така відкритість може бути й надалі.

Ua.kiszo.net: Спасибі за розмову!

 

 

Джерело:

Post Author: UA KISZó