Наведемо 10 аргументів, чому варто відвідати гастрономічний фестиваль “Бринза Хустщини”, що відбудеться 11-12 травня у селі Горінчево, за 18 км від міста Хуст.
Фестиваль Бринза Хустщини відкриває новий сезон у роботі вівчарів та привертає увагу до традицій жителів Хустського району та Карпат загалом. Організатор фестивалю – асоціація “Традиційна Бринза Хустщини”.
10 причин відвідати фестиваль
- Це перший в Україні фестиваль, що заснований безпосередньо вівчарами.
- На фестивалі буде зібрано понад 1000 овець, що стануть головними героями фестивалю.
- Гості фестивалю зможуть побачити, як живуть вівчарі від світанку до світанку і поспілкуватися з ними про романтику і проблеми їхнього життя.
- На фестивалі бринзи можна буде скуштувати найсвіжішого овечого будзу та вурди і, звісно ж, побачити як їх виготовляють.
- Ви зможете почути цікаві лекції про вівчарство, сільське господарство і туризм.
- Зможете відвідати перші в Україні овечі перегони.
- Ви зможете навчитися готувати найсмачніші страви із бринзою.
- Поруч із фестивалем, буде наметове містечко для тих, хто хоче бути ближче до природи.
- Ви зможете скуштувати та купити автентичну овечу бринзу, тим самим підтримати вівчарів у їх роботі.
- Ви зможете навчитися розрізняти будз, бринзу та вурду, знайдете нових друзів, зустрінете однодумців та цікаво проведете час.
У вечірній програмі фестивалю – акустичний виступ гурту “Чаламада”.
Дата фестивалю бринзи: 11-12 травня 2019 року.
Місце проведення: село Горінчево, Урочище «На току» (Хустський район).
Початок: з 12.00.
Що ще можна побачити в околиці?
Поруч із локацією фествиалю знаходяться популярні серед гостей Закарпаття Селиська сироварня, ферма плямистих оленів, хустський замок та місто Хуст, долина нарцисів, центр лозоплетіння у селі Іза.
Довідка:
- Традиційна бринза Хустщини – унікальний локальний продукт з овечого молока, який виготовляють разом 10 вівчарів, що об’єднані в асоціацію на території Хустського району.
- Мета та ціль Асоціації – збереження та підтримка традиції вівчарства, виробництво бринзи, збільшення доходів виробників.